OrCam MyEye 2.0

Posláním tohoto revolučního zařízení je zlepšit život, a především zprostředkovat větší nezávislost osobám nevidomým, zrakově postiženým či těm, kteří mají problémy se čtením.

Toto malé inteligentní zařízení vám přinese nezávislost v každodenním životě. Je určeno pro nevidomé nebo částečně vidící uživatele. Vestavěná miniaturní a velmi lehká kamera čte okamžitě a nahlas texty z jakéhokoliv povrchu, rozpoznává tváře, výrobky, bankovky nebo barvy.

Kamera OrCam MyEye 2.0 není větší než prst a přitom dokáže okamžitě přečíst jakýkoliv tištěný nebo digitální text (noviny, knihy, menu v restauraci, značky, obaly výrobků, obrazovky počítačů nebo telefonů). V reálném čase rozpoznává obličeje, identifikuje výrobky, bankovky, kreditní karty a další. Dokáže také rozpoznat jednoduchá gesta rukou. Díky všem těmto vlastnostem je ideální pro použití v práci, ve škole, doma nebo na cestách

ČTE

Dokáže přečíst texty nahlas a okamžitě z jakéhokoli povrchu

OrCam MyEye 2.0 přečte jakýkoli tištěný nebo digitální text: noviny, knihy, menu v restauraci, značky, štítky výrobků, obrazovky počítačů či telefonů-vše se Vám okamžitě stává přístupné. Rozpozná jednoduchá gesta rukou. Je ideální pro použití v práci nebo ve škole, doma nebo na cestách. Zařízení OrCam MyEye 2.0 je vhodné pro všechny věkové skupiny a jakýkoli stupeň ztráty zraku.

ROZPOZNÁVÁ ZNÁMÉ TVÁŘE

Identifikuje obličeje v reálném čase

Po jednoduchém a rychlém jednorázovém uložení obličejů a jejich hlasového označení pro Vás důležitých osob – rodinných příslušníků, přátel, spolupracovníků apod. – zařízení OrCam MyEye 2.0 uložený obličej rozpozná a oznámí Vám Vaším vlastním hlasovým označením, pokud daná osoba vstoupí do zorného pole této chytré kamerky. Uložit můžete až 100 tváří jednotlivců. Tímto se pro Vás OrCam MyEye 2.0 stává skvělým pomocníkem v sociálních situacích a dává Vám nezávislost.

IDENTIFIKUJE VÝROBKY

OrCam MyEye 2.0 obsahuje databázi milionů čárových kódů výrobků, díky kterým Vám sdělí nejen o jaký výrobek se jedná, ale i další podrobnosti o balení. A navíc si do OrCam MyEye 2.0 můžete uložit až 150 Vašich oblíbených předmětů nebo produktů-jako jsou potraviny, drogistické zboží, kreditní karty a jiné, které nemusí mít čárový kód. OrCam MyEye 2.0 Vám tedy umožní zcela nezávislý nákup zboží, neboť výrobky dokáže okamžitě identifikovat a sdělit Vám Vaše vlastní hlasové označení konkrétního produktu.

IDENTIFIKUJE BANKOVKY

Zaplatit hotově pomocí bankovek bude pro Vás maličkostí-OrCam MyEye 2.0 bankovku identifikuje a sdělí Vám hned její hodnotu.

OZNAMUJE DATUM A ČAS

Datum a čas Vám OrCam MyEye 2.0 jednoduše oznámí po známém gestu-otočení zápěstím.

DETEKUJE BARVY

Vyberte si košili, vyberte dárek, nakupujte s jistotou díky rychlé a přesné detekci barev.

OrCam MyEye 2.0 vznikl pod vedením nejlepších pracovníků z oblasti strojového vidění a učení. Součástí týmu společnosti OrCam jsou inženýři z oboru specializovaného softwaru, počítačů a elektrotechniky, odborníci na hardware a také nadšený tým oddělení služeb zákazníkům-včetně nevidomých a slabozrakých členů. Ti všichni se podíleli na vzniku technologie, která dokáže uživateli poskytnout pomoc s viděním, a to na velmi diskrétní a komfortně nositelné platformě a se snadno ovladatelným rozhraním.

Technické parametry

  • Drobná, velmi lehká, pohodlná a kompletně mobilní kamera
  • Váha pouze 22,5 g
  • Funguje i v tmavých místech díky přisvětlovacím LED diodám
  • Připevnění k jakýmkoliv kovovým obrubám magneticky
  • Zvuk je reprodukován vestavěným mini HD reproduktorem
  • Dotykové ovládání pomocí posouvání prstu („swipe control“)
  • Okamžité WiFi aktualizace ovládacího software